Programmatūras interfeisa izstrāde (RESTful API)

Uzdevums:

Nepieciešams izstrādāt lietojumprogrammu programmēšanas interfeisu – API (Application Programming Interface), kurš būs „starpnieks” starp datu avotu – iekšējo klientu vadības sistēmu un tarifu plāniem un datu lietotājiem – ārējām lietojumprogrammām.

Ārējie datu lietotāji, var būt pašapkalpošanās mājas lapa, Android/iOS/Windows Phone mobilās lietojumprogrammas, un citas iespējamās lietojumprogrammas.

Lai unificētu piekļuvi jebkurai lietojumprogrammai, nepieciešams izstrādāt vienotu interfeisu ar informācijas apmaiņas vienotiem noteikumiem, kā arī izstrādāt dokumentāciju, kura apraksta visu iespējamo mijiedarbību ar sistēmu. API interfeisam jābūt aizsargātam no nesankcionētiem ārējiem pieslēgumiem.

Risinājums:

Mūsu speciālisti izplānojuši un veiksmīgi īstenojuši jaudīgu paplašināmu interfeisu API, kurš darbojas ar zema līmeņa piekļuvi iekšējai sistēmai no vienas puses, un no otras puses kontrolē un nodrošina ārējo piekļuvi izmantojot autorizācijas sistēmas personālatslēgu.

Dotā API pamatā izmantota programmatūras nodrošināšanas REST (Representational State Transfer) arhitektūras koncepcija, t.i., sadalīto lietojumprogrammu komponentu Internetā mijiedarbības metode, kad attālinātās procedūras izsaukums ir vienkāršs HTTP-pieprasījums (parasti GET vai POST; tādu pieprasījumu sauc par REST-pieprasījumu), un nepieciešamie dati tiek nosūtīti kā pieprasījuma parametri.

Katrai ārējai lietojumprogrammai, kura vēlās savienojumu, izmantojot API, ar klienta iekšējām sistēmām, obligātā kārtībā vispirms ir jāiegūst savu personālatslēgu Veicot pieprasījumus API, izmantojot savu personālatslēgu, lietojumprogramma saņem atļauju informācijas apmaiņai ar iekšējām sistēmām.

Piemēram, lietojumprogramma var saņemt informāciju par tarifu plāniem, pieslēgt jaunu klientu, bloķēt numuru, izmantot tiešsaistes čata tehnisko atbalstu un daudz ko citu. Jebkurš mēģinājums veikt nesankcionētu pieprasījumu tiks reģistrēts un automātiski bloķēts.

Visas darbības, kuras ir pieejamas autorizētai lietojumprogrammai, tiek stingri dokumentētas. Dokumentācija sakārtota ērtā darbam formā: tiek sastādīts visu iespējamo darbību saraksts, servera atbilžu varianti, kā arī sniegti API izmantošanas piemēri.

Lai veiktu loģiskus pieprasījumus serverim, izmanto GET/POST/PUT pieprasījumus. Servera atbildes ir standarta JSON formātā. Turklāt, papildus ērtībai, katra servera atbilde ir aprīkota ar vienu no HTTP statusa standarta kodiem („HTTP status code”), ar kura palīdzību lietojumprogramma var noteikt, cik veiksmīgi bija izpildīts tas vai cits pieprasījums.

Interfeisa programmas pamatā tika izvēlēts PHP freimwork Slim, kas ļauj ātri radīt jaudīgas web-lietojumprogrammas un API. Mūsu speciālistu uzrakstītais programmatūras kods ir radīts pilnā atbilstībā ar objekta-orientētās programmēšanas principiem, precīzi dokumentēts, tam ir loģiska struktūra un tas ļauj viegli palielināt API iespējas, tā tālākās attīstības gaitā.

Programmatūras interfeisa izstrāde (RESTful API)
API Documentation
Programmatūras interfeisa izstrāde (RESTful API)
Slim Framework

Pieprasīt tāmi

Kontakti

Rakstiet

info@bdcolors.com

Nāciet

Brīvības iela 137, 310 kab., Rīga, Latvija

Saņemt atbildi

Jūs varat arī sazināties, izmantojot formu

Zvaniet mums

Telefons

(+371) 67551357

Mob. telefons

(+371) 22536111, 26015278

Online čats

Partneriem

Piedāvājam sadarbības iespējas reklāmas aģentūrām, izstrādātājiem, mājas lapu izstrādes un virzīšanas kompānijām.

Kā kļūt par partneri?

Brīvības iela 137-310, Rīga, Latvija

info@bdcolors.com